پاورپوینت های فنی و مهندسی

پاورپوینت های مکانیک

پاورپوینت مکانیک سیالات

سید محمد میرعالی بازدید : 78 یکشنبه 05 آذر 1396 : 13:32 نظرات ()

پاورپوینت ماشین آلات CNC

سید محمد میرعالی بازدید : 43 جمعه 03 آذر 1396 : 1:32 نظرات ()

پاورپوینت نانومکاترونیک

سید محمد میرعالی بازدید : 39 دوشنبه 29 آبان 1396 : 14:32 نظرات ()
گزارش كارآموزی پروژه 206 راهنمای تعمیرات موتور TUJPK

گزارش كارآموزی پروژه 206 راهنمای تعمیرات موتور TUJPKفهرست مطالب:

 فصل اول:


باز و بسته موتور گیربكس


نصب مجدد موتور و گیربكس


فصل دوم:


باز و بست تجهیزات جانبی


تسمه دینام


باز و بست و پمپ هیدرولیك فرمان

 

پاورپوینت روشهای تولید

سید محمد میرعالی بازدید : 32 شنبه 29 مهر 1396 : 19:22 نظرات ()
پاورپوینت روشهای تولید

پاورپوینت روشهای تولید 1 و 2به طور مداوم شکل دادن فلز حجیم میان ابزار دورانی را گویند .

شکل قطعات تولیدی :

برای تولید قطعات با اشکال پیوسته و دارای شکل نهایی با زاویه باز در 2 طرف مورد استفاده قرار می گیرند.1) خارجی برای ابعاد خارجی

2) داخلی با متعلقات مورد نیاز برای اندازه های داخلی

3) میکرومتر عمق سنج شبیه میکرومتر داخلی با متعلقات عمق سنج

کارآموزی كنترل به وسیله ماشینهای Cmm در شركت پارس خودرو

کارآموزی كنترل به وسیله ماشینهای Cmm در شركت پارس خودرو

 

فهرست مطالب

فصل اول

تاریخچه شركت پارس خودرو

فعالیتهای شركت

تولیدات شركت

وضعیت زمین و ساختمانهای شركت

تولیدات شركت از بدو تأسیس (با ضمیمه تصاویر)

تحولات شركت از بدو تأسیس

ساختار سازمانی شركت پارس خودرو

امكانات و تجهیزات و توانمندیهای شركت

بررسی سطح تكنولوژی در شركت پارس خودرو

کارآموزی میلنگ تراشی

سید محمد میرعالی بازدید : 38 شنبه 29 مهر 1396 : 19:16 نظرات ()
کارآموزی میلنگ تراشی

کارآموزی میلنگ تراشیمن کارآموزی خود را به مدت 320 ساعت در میلنگ تراشی بیژن واقع در بجنورد- خیابان غربی شروع کردم. روزانه به مدت 8 ساعت و 40 روز کار کردم.

 

کارگاه بیژن دارای دستگاه های زیر می باشد :

 

ü  دستگاه پولیش سیلندر

 

ü  دستگاه برقرار رومیزی

 

ü  دستگاه پرس

 

ü  برقو سیلندر مبله

 

ü  شاتون تراش

 

ü  دستگاه تراش 2 متری

 

ü  ملینگ تراش

کارآموزی طوطی ماشین تراش

سید محمد میرعالی بازدید : 34 شنبه 29 مهر 1396 : 19:16 نظرات ()
کارآموزی طوطی ماشین تراش

کار آموزی طوطی ماشین تراش


اولین روز کار آموزی من در شرکت آسیا شروع شد ساعت کار این شرکت صبح ها 13-8 و 19-15 می باشد. من پس از ورود به این شرکت برای اولین بار با این همه وسایل و تجهیزات به صورت آنی مواجه شدم . مسئولان این شرکت آقای محسن صالح المؤمنین و یونس رعد صفت هستند و من به نوبۀ خودم کمال تشکر را از آنان دارم . من آنجا با همکارانی که در واقع استاد بودند رو به رو شدم و با من عین یک همکار رفتار می کردند. که این دوستان عبارتند از : قاسم ، مجید ، محمود ، یعقوب ، مهدی ، حسن ، ایمان ، پیمان ، رضا ، علی و خودم

 

عمدۀ کار من در 20 روز اول همان ساخت پنکه بود که ساخت تک تک اجزاء آن در گزارش ذکر شده است. وسایل و تجهیزات این شرکت عبارتند از : دستگاه تراش ، صفحه تراش ، دستگار فرز ، دریل ، متر ، جوش ، سنگ ، پمپ باد ، اره خود کار و .....

پاورپوینت برج خنک کننده

سید محمد میرعالی بازدید : 41 جمعه 28 مهر 1396 : 11:54 نظرات ()
 پاورپوینت برج خنک کننده

پاورپوینت برج خنک کننده

وسیله‌ای برای دفع حرارت زاید آب مورد استفاده در چگالنده به جو از طریق تبادل حرارتی با هوا است. برج‌های خنک‌کن معمولاً با تبخیر آب، حرارت ایجاد شده در یک واحد شیمیایی را دفع کرده و سیال سرویس را تا دمای حباب  مرطوب هواپایین می‌آورند؛ البته باید در نظر داشت در برخی از برج‌های خنک‌کن با چرخه بسته که به برج خنک‌کن خشک مشهور هستند، کاهش دمای سیال سرویس صرفاً تا دمایی نزدیک به دمای حباب خشک هوا امکان‌پذیر است.

: برج های خنک کن مورد استفاده در نیروگاه ها از لحاظ فرم کلی تفاوت های قابل توجهی با سایر برج های خنک کننده دارند. طراحی بدنه این برج های خنک کن با فرم ونتوری، موجب می گردد جریان هوای طبیعی از قسمت پایین به برج وارد شده و از قسمت بالایی خارج گردد. سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید دلیل ابعاد بسیار بزرگ این برج ها و هزینه بالای ساخت آن است.

پاورپوینت موتورهای درون سوز

سید محمد میرعالی بازدید : 35 سه شنبه 11 مهر 1396 : 3:41 نظرات ()
پاورپوینت موتورهای درون سوز

پاورپوینت موتورهای درون سوزموتور درون‌سوز

موتورهای درون سوز (موتورهای احتراق داخلی(

ریشه لغوی

موتور درون سوز یا موتور احتراق داخلی ترجمه عبارت انگلیسی Intrer combustion Engine است. و به موتورهایی گفته می‌شود که سوخت در داخل محفظه موتور سوزانده می‌شود.

نگاه اجمالی

یک موتور احتراق داخلی وسیله ای است که انرژی محبوس در سوخت‌های فسیلی نظیر بنزین ، گازوئیل و یا نفت ، گاز مایع LPG را به انرژی مکانیکی تبدیل کرده و آنرا در انتهای شفت میل لنگ ، خارج از پوسته موتور ، به صورت چرخش صفحه فلایویل در اختیار مصرف کننده می‌گذارد.

پاورپوینت جوشكاری و اصول آن

سید محمد میرعالی بازدید : 37 دوشنبه 10 مهر 1396 : 10:36 نظرات ()
پاورپوینت جوشكاری و اصول آن

پاورپوینت جوشكاری و  اصول آنجوشکاری (به انگلیسی: Welding) یکی از روش‌های تولید می‌باشد. هدف آن اتصال دائمی مواد مهندسی (فلز، سرامیک، پلیمر، کامپوزیت) به‌یکدیگر است؛ به‌گونه‌ای که خواص اتصال برابر با خواص مادهٔ پایه باشد.جوشکاری عبارت است از فرایند اتصال دو قطعه فلزی که در نتیجه نفوذ اتم های قطعه جوشکاری شده به درون منطقه اتصال یا منطقه جوش به وجود آمده است.

جوشکاری همچنین یکی از فرایندهای اتصال دائمی قطعات (فلزی یا غیرفلزی)، به روش ذوبی یا غیر ذوبی، با به کارگیری یا بدون بکارگیری فشار، با استفاده یا بدون استفاده از ماده پرکننده می‌باشد. فرایندهای جوشکاری به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: فرایندهای جوشکاری ذوبی و فرایندهای  جوشکاری غیر ذوبی

پاورپوینت تاریخچه ساخت خودرو ومعرفی سیستمهای ایمنی خودرو

پاورپوینت تاریخچه ساخت خودرو ومعرفی سیستمهای ایمنی خودروتاریخچه اتومبیل ها

اتومبیل وسیله ای است که در عصر حاضر زندگی بشر را دچار دگرگونی کرده و نزد همه شناخته شده است، ابداع اتومبیل به شخص خاصی بر نمی گردد بلکه به مرور زمان این وسیله دچار دگرگونی شده تا تبدیل به شکل و تجهیزات امروزی گردیده است . در سال 1600 سیمون ستوین هلندی یک ارابه بدون اسب ساخت که نیری خود را از بادبانهایش می گرفت که توانایی حمل 28 نفر را داشت و مسافت 68  کیلو متری را در 2  ساعت می پیمود . در سال 1840  ارابه ای در فرانسه اختراع شد که با نیروی فنر های بزرگی شبیه فنر ساعت حرکت میکرد که به خاطر داشتن سرعت زیاد همان روز آزمایش متوقف شد.

شروع صنایع اتومبیل سازی با اختراع موتور احتراقی در سال 1860  میلادی به وسیله یک نفر بلژیکی به نام اتی ین لونوار آغاز گردید و بعد از آن با پی بردن به نیروی موتور احتراقی روند تکاملی در این صنعت با سرعت بسیار زیادی ادامه یافت . در سال 1874  میلادی شخصی به نام زیگفرید مارکوس در شهر وین موتور چهار سیلندری ساخته و بر روی یک گاری کوچک نصب کرد ، این وسیله نقلیه با نیروی بخار کار می کرد.

انواع سیستم های ترمز ( ABS و EBD) و پایداری خودرو ESP

پاورپوینت پمپ های هیدرولیک و اجزای آن ها

پاورپوینت پمپ های هیدرولیک و اجزای آن هایک پمپ اصطلاحا وسیله ای است که باعث انتقال یک مایع از طریق افزایش سطح انرژی آن می باشد.
این کار از چندین طریق امکان پذیر می باشد.درپایان این فصل قادر خواهید بود تا کلیه پمپهای موجود در سایت خود را شناسایی کرده ووظیفه آنها را بیان نمائید.شکل زیر را ببینید.در این شکل کلیه پمپهایی را که در این فصل بحث خواهد شد مشاهده می کنید.توجه داشته باشید که پمپها به دو گروه کاملا مجزا تقسیم بندی می شوند.یک گروه از پمپها مایع را بوسیله جابجایی مثبت منتقل کرده وگروه دیگر اینکار را بوسیله حرکت دینامیکی انجام میدهند.درشکل زیر تعریف پمپهای جابجایی مثبت وپمپهای دینامیکی ومشخصات هرکدام نشان داده شده است:


هرپمپ (صرفنظر از اینکه جابجایی مثبت ویا دینامیکی باشد)به دو قسمت تقسیم می شود.یک بخش آن قسمت هیدرولیکی داخل پمپ بوده((Hydraulic end وبخش دیگر شامل قطعات مکانیکی داخل پمپ ((Mechanical end می باشد.

پاورپوینت تجهیزات برودتی

سید محمد میرعالی بازدید : 36 شنبه 01 مهر 1396 : 18:28 نظرات ()
پاورپوینت تجهیزات برودتی

پاورپوینت تجهیزات برودتی (مبردها) ، در حجم 27 اسلاید قابل ویرایش.بخشی از متن:
مبردها ( Refrigerants )
مبرد ماده ای است که در یک سیکل تبرید و یا به صورت مستقیم نظیر یخ برای ایجاد سرما به کار می رود و یا به زبان خودمانی تر سیالی ( مایعاتی که به راحتی بتوانند از مایع به بخار و یا بر عکس از بخار به مایع تبدیل شوند)

کتاب هنرستان: یک مبرد ماده ای است که با جوشاندن به آسانی به بخار و با تقطیر به مایع تبدیل می شود .

که حرارت را از داخل یک محفظه و یا اتاق ( مثلاً جایخی یخچال و یا سالن سرد ) می گیرد و آن ماده ( واسطه ) در اثر گرفتن حرارت در اواپراتور تبخیر می شود و سپس در کندانسور حرارت گرفته شده را پس می دهد که خود نیز باعث تغییر حالت ماده سرمازا از بخار به مایع می گردد .

پاورپوینت اصول پایپینگ و انواع اتصالات

پاورپوینت اصول پایپینگ و انواع اتصالاتتعریف:

اتصالات بخشی از لوله كشی است كه برای تغییر جهت حركت، شاخه گذاری و یا اتصال بخش ها در سیستم لوله كشی استفاده می شوند، انواع گوناگونی دارند و در سایز های مختلف و وزن های گوناگون (Schedule) مانند لوله ها ساخته می شوند اتصالات معمولا به سه دسته تقسیم می شوند. ته جوش داده (Butt–Weld)،پیچی جوش داده (Socket–Weld)، پیچ خورده است. فقط متداولترین نوع را در این مقاله مقایسه می كنیم.مواد سازنده:

مانند لوله ها اتصالات نیز از مواد گوناگونی ساخته می شوند و معمولا منطبق با جنس لوله هایی كه بدان ها اتصال می یابند ساخته می شوند. بعضی از جنس Cast Iron و برخی Malleable Iron و برخی Forged Steel و بقیه حتی از صفحه های لوله شدۀ استیل ساخته می شوند. بیشترین استفاده در این میان مربوط به كربن استیل به همراه Stainless Steel, Chromes، آهن، برنج،مس، سرب، آلومینیوم، شیشه، لاستیك و انواع گوناگون پلاستیك و مواد فلزی پلاستیك دار می باشد.

گزارش کارآموزی ساختمان موتورهای درون سوز

گزارش کارآموزی ساختمان موتورهای درون سوز


موتور درون‌سوز
موتورهای درون‌سوز یا موتورهای احتراق داخلی به موتور‌هایی گفته می‌شود که در آن‌ها مخلوط سوخت و اکسیدکننده (معمولاً هوا یا اکسیژن) در داخل محفظهٔ بسته‌ای واکنش داده و محترق می‌شوند. بر اثر احتراق گازهای داغ با دما و فشار بالا حاصل می‌شوند و بر اثر انبساط این گازها قطعات متحرک موتور به حرکت درآمده و کار انجام می‌دهند.[۱]هرچند غالباً منظور از به‌کار بردن اصطلاح موتورهای درون‌سوز، موتورهای معمول در خودروها می‌باشند، با این حال موتورهای موشک و انواع موتورهای جت نیز مشمول تعریف موتورهای درون‌سوز می‌شوند.

موتور درون‌سوز، یک وسیلهٔ گردنده است که در خودروها، هواگردها، قایق موتوری، موتورسیکلتها و صنایع کاربرد دارد. بدون بهره‌گیری از موتورهای درون‌سوز، اختراع و ساخت هواپیماها ممکن نبود. تا پیش از پرواز نخستین هواپیمای جت در سال ۱۹۳۹۹، نیروی محرکه تمام هواپیماها در واقع توسط موتورهای درون‌سوز تأمین می‌شد.

پاورپوینت پمپ های هیدرولیک

سید محمد میرعالی بازدید : 35 سه شنبه 28 شهريور 1396 : 14:38 نظرات ()
پاورپوینت پمپ های هیدرولیک

پاورپوینت پمپ های هیدرولیکپمپ هیدرولیک (به انگلیسی: Hydraulic pump) وسیله‌ای است که در یک سامانه هیدرولیک دبی ایجاد می‌کند. پمپ‌ها یکی از دو بخش اصلی محرک اولیه سامانه‌های هیدرولیک هستند (بخش دیگر الکتروموتور یا موتور احتراقی است که توان ورودی پمپ را تأمین می‌کند).  توان ورودی پمپ از یک موتور تأمین می‌شود و توان هیدرولیکی را به عنوان خروجی تحویل می‌دهد در هیدرولیک صنعتی، پمپ سیال هیدرولیک تحت فشار را جاری می‌کند. نوع آبی پمپ‌های هیدرولیک، با استفاده از انرژی جنبشی آب در جریان، به آن نیرو وارد کرده و آب را به سطح بالاتری انتقال می‌دهد.

نقش و کاربرد پمپ در سامانه‌های هیدرولیکی

سامانه‌های آبی

از پمپ‌های هیدرولیکی در سامانه‌های هیدرودینامیکی برای انتقال آب آشامیدنی، آبیاری، انتقال فاضلاب، گرداندن آب سرد و گرم در سامانه‌ها برای خنک‌کاری و انتقال مواد شیمیایی اسیدی و بازی استفاده می‌شود. این پمپ‌ها ممکن است برای انتقال مواد جامدی مانند گرد و غبار، پودر و شن نیز استفاده شود.

موتورهای احتراقی و اجزاء آنها

سید محمد میرعالی بازدید : 38 سه شنبه 28 شهريور 1396 : 14:37 نظرات ()
موتورهای احتراقی و اجزاء آنها

موتورهای احتراقی و اجزاء آنهاموتور: اولین اشخاصی که موتور چهار زمانه را ساختند اتو و لانگن در سال 1876 بودند. رودلف دیزل شخصی بود که موتور دیزل را در سال 1897 ساخت. موتور به دستگاهی گفته می شود که با دریافت یک نوع انرژی (مثلاً شیمیایی یا الکتریکی) آن را تبدیل به انرژی مکانیکی کند.موتورهای احتراق داخلی (درون سوز): موتورهایی هستند که ماده سوختنی در بالای پیستون و در داخل سیلندر به حرارت تبدیل می شود و تولید انرژی می کند. موتورهای احتراق خارجی (برون سوز): ماده سوختی در خارج از موتور می سوزد و توسط دستگاههایی به داخل سیلندر هدایت شده و باعث انجام کار مکانیکی در موتور می شوند مانند ماشینهای بخار و توربینهای گاز.

انرژیهای تجدیدپذیر

سید محمد میرعالی بازدید : 32 سه شنبه 28 شهريور 1396 : 14:36 نظرات ()
انرژیهای تجدیدپذیر

انرژی های تجدیدپذیرمقدمه:
انرژی پایدار ، انرژی بی پایان، انرژی بی‌نهایت و انرژی جاوید نیز نامیده می‌شود. انرژی تجدید پذیر جزء همین انرژی است از فناوری‌های استفاده شده برای این منظور می‌توان از انرژی خورشیدی، انرژی باد، انرژی موج، انرژی زمین‌گرمایی، انرژی جزر و مدی، سوخت زیستی اتانول، هیدروژن و نیروی برق‌آبی نام برد.

جهان بی پایان تعداد زیادی از ستارگان و اجرام آسمانی را در خود جای داده است. این ستارگان و اجرام دارای انرژی هستند اگر بتوان این انرژی را از فضا به کره زمین منتقل کرد. تأثیر مهمی در مشکلات مربوط به انرژی بشر خواهد داشت، این انرژی می‌تواند جایگزین قسمت قابل توجهی از سوخت‌های فسیلی شود چرا که سوخت‌های فسیلی به محیط زیست آسیب‌های فراوانی زده است و از طرفی امروزه انرژی اهمیت زیادی دارد.

موتورهای احتراقی و شناخت کامل اجزاء خودرو

موتورهای احتراقی و شناخت کامل اجزاء خودروموتور برون سوز یا احتراق خارجی نوعی ماشین گرمایی می‌باشد که در آن سیال عامل داخلی توسط انرژی حاصل از احتراق یک سیال عامل دیگر گرم شده و در طی یک چرخه ترمودینامیکی کار توسط سیال عامل داخلی انجام می‌گردد[۱]. انرژی حاصل از احتراق توسط مبدل حرارتی از سیال خارجی به سیال عامل داخلی منتقل می‌شود. مانند موتور بخار، توربین بخار و موتور استرلینگ.
موتور درون‌سوز

پویانمایی عملکرد یک موتور دوزمانه با لولهٔ اگزوزموتور چهارزمانه (موتور اتو)
۱. مکش
۲. تراکم
۳. احتراق
۴. تخلیه

پاورپوینت انواع لوله ها و اتصالات پایپینگ

پاورپوینت انواع لوله ها و اتصالات پایپینگاتصالات بخشی از لوله كشی است كه برای تغییر جهت حركت، شاخه گذاری و یا اتصال بخش ها در سیستم لوله كشی استفاده می شوند، انواع گوناگونی دارند و در سایز های مختلف و وزن های گوناگون (Schedule) مانند لوله ها ساخته می شوند اتصالات معمولا به سه دسته تقسیم می شوند. ته جوش داده (Butt–Weld)،پیچی جوش داده (Socket–Weld)، پیچ خورده است. فقط متداولترین نوع را در این مقاله مقایسه می كنیم.مواد سازنده:

مانند لوله ها اتصالات نیز از مواد گوناگونی ساخته می شوند و معمولا منطبق با جنس لوله هایی كه بدان ها اتصال می یابند ساخته می شوند. بعضی از جنس Cast Iron و برخی Malleable Iron و برخی Forged Steel و بقیه حتی از صفحه های لوله شدۀ استیل ساخته می شوند. بیشترین استفاده در این میان مربوط به كربن استیل به همراه Stainless Steel, Chromes، آهن، برنج،مس، سرب، آلومینیوم، شیشه، لاستیك و انواع گوناگون پلاستیك و مواد فلزی پلاستیك دار می باشد.

انواع اتصالات پایپینگ

سید محمد میرعالی بازدید : 41 جمعه 24 شهريور 1396 : 11:47 نظرات ()
انواع اتصالات پایپینگ

انواع اتصالات پایپینگتعریف:

اتصالات بخشی از لوله كشی است كه برای تغییر جهت حركت، شاخه گذاری و یا اتصال بخش ها در سیستم لوله كشی استفاده می شوند، انواع گوناگونی دارند و در سایز های مختلف و وزن های گوناگون (Schedule) مانند لوله ها ساخته می شوند اتصالات معمولا به سه دسته تقسیم می شوند. ته جوش داده (Butt–Weld)،پیچی جوش داده (Socket–Weld)، پیچ خورده است. فقط متداولترین نوع را در این مقاله مقایسه می كنیم.مواد سازنده:

مانند لوله ها اتصالات نیز از مواد گوناگونی ساخته می شوند و معمولا منطبق با جنس لوله هایی كه بدان ها اتصال می یابند ساخته می شوند. بعضی از جنس Cast Iron و برخی Malleable Iron و برخی Forged Steel و بقیه حتی از صفحه های لوله شدۀ استیل ساخته می شوند. بیشترین استفاده در این میان مربوط به كربن استیل به همراه Stainless Steel, Chromes، آهن، برنج،مس، سرب، آلومینیوم، شیشه، لاستیك و انواع گوناگون پلاستیك و مواد فلزی پلاستیك دار می باشد.

فلنج ها و شیرها در پایپینگ

سید محمد میرعالی بازدید : 42 جمعه 24 شهريور 1396 : 11:46 نظرات ()
فلنج ها و شیرها در پایپینگ

فلنج ها و شیرها در پایپینگفلنج : flange - گونه‌ای از اتصال دهنده‌های لوله‌ها، شیرآلات و دستگاه‌ها به یکدیگر می‌باشد. فلنج‌ها قطعه دیسکی شکل می‌باشند، که اغلب بصورت جفت، با استفاده از پیچ و مهره دو قطعه را به یکدیگر متصل می‌سازند، به آسانی باز شده و برای فشارهای پائین و بالا مناسب می‌باشند.

فلنج‌ها از جمله اتصالاتی هستند، که خطوط لوله انتقال (با هر نوع سیال) را به یکدیگر متصل کرده، همچنین شیرآلات را به لوله‌های جوش داده شده، مرتبط می‌سازند. فلنج‌ها اغلب از جنس پلی اتیلن، استیل، فولاد، آلیاژهای آهن و یا چدن ساخته می‌شوند. فلنج‌ها بسته به نوع جنس متناسب با فشاری که تحمل می‌کنند به کلاس‌های مختلف تقسیم می‌گردند.

تعداد صفحات : 2

تبلیغات
محل تبلیغات شما
درباره ما
مرکز جامع پاورپوینت های فنی و مهندسی در میهن پاورپوینت
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 3175
  • کل نظرات : 1
  • 1