پاورپوینت های فنی و مهندسی

مرکز جامع پاورپوینت های فنی و مهندسی در میهن پاورپوینت

مقاله ی اندازه گذاری و تلرانس گذاری هندسی

اندازه گذاری و تلرانس گذاری هندسی (GD and T )

 

چکیده:

اندازه گذاری و تلرانس گذاری هندسی (GD and T )

Geometric dimensioning and to lerancing

تلرانس گذاری بصورت مثبت و منفی ( اندازه اسمی + حد بالا و پایین ) نمی تواند به طور کامل تمام جزئیات ساخت یک قطعه را در نقشه نشان می دهد و در بسیاری موارد سازنده را دچار ابهام می کند . مثال زیر این نکته را روشن می نماید .

اندازه گیری محل و تهیه نقشه پایه

سید محمد میرعالی بازدید : 34 دوشنبه 02 مرداد 1396 : 21:46 نظرات ()
اندازه گیری محل و تهیه نقشه پایه

اندازه گیری محل و تهیه نقشه پایه

 

چکیده:

در فصل قبلی مطالبی پیرامون ملاقات با مشتری عنوان شد. همانطور كه عنوان شد، این عمل یكی از اعمال متعددی است كه در مرحله تحقیق و آماده سازی طرح بعد از ملاقات با مشتری و عقد قرارداد رسمی با وی صورت می گیرد. در این مقطع، طراح آماده انجام اندازه گیری محل و ترسیم baletheet و نقشۀ پایه می باشد. كار دیگر همچون ممیزی محل، آنالیز محل و تكمیل ایده های طراحی مستلزم انجام كامل این مرحله است. اندازه گیری محل و ترسیم نقشۀ پایه بعلت تأثیرات دقیقشان بر تمام كارهای بعدی، بسیار حائز اهمیت است.

اندیشه هایدگر در باب معماری

سید محمد میرعالی بازدید : 36 دوشنبه 02 مرداد 1396 : 21:3 نظرات ()
اندیشه هایدگر در باب معماری

اندیشه هایدگر در باب معماری

 

چکیده:

اندیشه ی هایدگر در باب معماری‎ –‎‏( کریستین نوربرگ شولتز)‏‎

هایدگر هیچ متنی در باب معماری از خود به جا نگذاشته است . با وجود این ، معماری نقش مهمی در فلسفه ی او دارد .مفهوم هستی – در – عالم (being- hn- the- world)  او به محیط ساخته ی دست بشر اشاره دارد ، و زمانی که او از "شاعرانه زیستن " (dwelling poetically) سخن می گوید ، صریحا به هنر ساختن باز می گردد . بنابراین ، تاویلی از اندیشه هایدگر درباره ی معماری شامل بخشی از تفسیر ما از فلسفه ی او می شود . چنین تاویلی در عین حال امکان دارد به ما در فهم بهتر مشکلات پیچیده ی محیطی عصرمان یاری بخشد .

مقاله ای درباره انواع سد

سید محمد میرعالی بازدید : 29 دوشنبه 02 مرداد 1396 : 20:54 نظرات ()
مقاله ای درباره انواع سد

انواع سد

 

چکیده:

انواع سد :

سدهای خاکی:

سدهای خاکی مصالحشان را از همان منطقه احداث و یا نواحی نزدیک تأمین می کنند ، و اصولاً دارای هسته رسی می باشند . رس بر اثر تماس با آب مانع نفوذ و انتقال آب و رطوبت می گردد و مانند نوعی عایق رطوبتی عمل می کند . اگر عمده مصالح تشکیل دهنده سد خاکی یکسان باشند ، سد را همگن می گویند و در غیر اینصورت ناهمگن. اگر کل سد خاکی از رس باشد سد خاکی همگن است ، اما اگر هسته مرکزی سد رس باشد و دور هسته مرکزی را با سنگهای دانه درشت پر کرده باشند ، سد غیر همگن محسوب می شود. از نظر تحلیل و آنالیز این نوع سدها بسیار حساس می باشند و در عین حال از نظر اجرا و پیاده سازی ساده تر می باشند.

انواع مواد و مصالح ساختمانی

سید محمد میرعالی بازدید : 40 دوشنبه 02 مرداد 1396 : 20:50 نظرات ()
انواع مواد و مصالح ساختمانی

انواع مواد و مصالح ساختمانی

 

چکیده:

به موازات پیشرفت صنعت و فن آوری مصالح ساختمانی هر روز متنوع تر می شود و كمتر ممكن است در یك سال چندین نوع مصالح جدید ساختمانی به بازار عرضه نگردد . این مصالح ممكن در اسكلت اصلی ساختمان مورد استفاده قرار گیرد یا به عنوان مواد تكمیلی و تزیینی به كار رود . بعضی از مصالح ساختمانی را می توان مصالح نتی نامید كه سالهاست مورد استفاده قرار می گیرند تنها ، فن آوری جدید طرز به كاربردن و محافظت و افزایش  مقاومت آنها را مورد مطالعه قرار می دهد تا اگر نقصانی در به كاربردن این مصالح وجود داشته باشد مرتفع سازد و با پیشرفت فن آوری ، هر روزه مصالحی تهیه و به صورتهای مختلف در ساختمانها مورد استفاده   قرار می گیرند .

مقاله ایزوگام و ویژگی های آن

سید محمد میرعالی بازدید : 42 دوشنبه 02 مرداد 1396 : 20:42 نظرات ()
مقاله ایزوگام و ویژگی های آن

ایزوگام

 

چکیده:

ایزوگام

یکی از مشکلات اساسی که در اکثر سازه ها به چشم می خورد مشکل نم و رطوبت  می باشد که در بعضی مواقع خسارات جبران ناپذیری را به ساز ها و ساختمان وارد می نماید و یکی از راهکارهای مقابله با ‎آن عایقکاری رطوبتی می باشد . در ایران با توجه به اقلیم و آب و هوا و نیز وجود منابع عظیم نفتی متداولترین عایق رطوبتی قیر و گونی می باشد که با پیشرفت تکنولوژی این روش جای خود را به عایقهای پیش ساخته ( ایزو گام) داده است .

مقاله ایزولاسیون رطوبتی

سید محمد میرعالی بازدید : 35 دوشنبه 02 مرداد 1396 : 20:38 نظرات ()
مقاله ایزولاسیون رطوبتی

ایزولاسیون رطوبتی

 

چکیده:

ایزولاسیون رطوبتی

یکی از مشکلات اساسی که در اکثر سازه ها به چشم می خورد مشکل نم و رطوبت می باشد که در بعضی مواقع خسارات جبران ناپذیری را به ساز ها و ساختمان وارد می نماید و یکی از راهکارهای مقابله با ‎آن عایقکاری رطوبتی می باشد . در ایران با توجه به اقلیم و آب و هوا و نیز وجود منابع عظیم نفتی متداولترین عایق رطوبتی قیر و گونی می باشد که با پیشرفت تکنولوژی این روش جای خود را به عایقهای پیش ساخته ( ایزو گام) داده است .

مقاله ایمن سازی ساختمان

سید محمد میرعالی بازدید : 54 دوشنبه 02 مرداد 1396 : 18:27 نظرات ()
مقاله ایمن سازی ساختمان

ایمن سازی ساختمان

 

چکیده:

برای مقابله با زلزله چگونه بسازیم :

زلزله در كشورهای پیشرفته خصوصا درزمینه ساختمان كه درگیری نزدیكی هم با زلزله دارند ، همچون ژاپن و امریكا تقریبا مهار شده است ، آنان توانسته اند با بهینه سازی ساختمانهایشان و رعایت اصول ایمنی در ساخت و نظارت بر اجرا به نقطه ای برسند كه بگویند در كشور ما زلزله بلا نیست ، بنابراین در ابتدا به شما پیشنهاد می كنیم در بخش «چگونه بسازیم» سایت با اصول اولیه محاسبات، طراحی ، ساخت و چگونگی نظارت ویژه برمراحل فوق آشنا شوید تا اگر در حال ساخت خانه ای برای خود هستید آنگونه بسازید كه پس از زلزله باز در منزل خود در كنار خانواده محترمتان صحیح و سالم باشید .

مقاله ی ایمنی ساختمان

سید محمد میرعالی بازدید : 36 دوشنبه 02 مرداد 1396 : 18:24 نظرات ()
مقاله ی ایمنی ساختمان

ایمنی ساختمان

 

چکیده:

ایمنی ساختمان

اصول ساختمانهای صنعتی:

برای طراحی ساختمانهای صنعتی آگاهی و آشنایی دقیق ازعملیات کارخانه ای که درآن احداث خواهد شد از شروط اساسی طراحی ساختمان آن است :

آیین نامه ماده 33 قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان

آیین نامه ماده 33 قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان

 

چکیده:

آیین نامه ماده 33 قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان

 فصل اول- تعاریف :

ماده 1- اصطلاحات زیر در معانی مربوط به كار می‌روند:

دفتر مهندسی: هر گونه محل انجام خدمات مهندسی ساختمان كه طبق ماده (9) آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان مجوز فعالیت دریافت نموده باشد.

پاورپوینت اپرای سیدنی

سید محمد میرعالی بازدید : 44 دوشنبه 02 مرداد 1396 : 16:58 نظرات ()
پاورپوینت اپرای سیدنی

پاورپوینت اپرای سیدنی

 

خانه اپرای شهر سیدنی در حال حاضر یکی از مهم ترین اماکن توریستی در کشور استرالیا به شمار می رود.یورن اوتزان معمار دانمارکی به طور غیر منتظره ای برنده طراحی اپرا هاوس شد.

این ساختمان نه تنها بندر استرالیا را مزین کرده بلکه به کل خط آسمان شهر سیدنی زیبایی بخشیده است.ایده یورن این بود که ساختمانی بسازد که آینه تمام نمای بادبان های کشتی ها،امواج اقیانوس و نماد واضحی از صدف های دریایی باشد.از آنجا که طرح اولیه از نظر جنبه های سازه قابل اجرا نبود هنگامی که مرحله اول ساخت آغاز شد شکل صدفی بامها تغییر کرد.

پاورپوینت آشنایی با گسل و انواع آن

سید محمد میرعالی بازدید : 35 دوشنبه 02 مرداد 1396 : 16:55 نظرات ()
پاورپوینت آشنایی با گسل و انواع آن

آشنایی با انواع گسل ، در حجم 71 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

 

بخشی از متن:

گسل یا گسله شکستگی‌هایی که سنگ‌های دو طرف صفحهٔ شکستگی نسبت به یکدیگر حرکت کرده باشند. این جابه‌جایی می‌تواند از چند میلی‌متر تا صدها متر باشد. انرژی آزادشده به هنگام حرکت سریع گسل‌های فعال، عامل وقوع اغلب زمین‌لرزه‌ها است.

پاورپوینت برج های مسکونی سبز کوثر

سید محمد میرعالی بازدید : 40 دوشنبه 02 مرداد 1396 : 16:46 نظرات ()
پاورپوینت برج های مسکونی سبز کوثر

پاورپوینت برج های مسکونی سبز کوثر ،در حجم 27 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.


بخشی از متن:
معمار: مهندسین مشاور سازآب شرق
موقعیت: مشهد، ایران
تاریخ: 1393
مساحت: 70،000 مترمربع
مدیر طراحی: حامد کامل‌نیا
مشاور طراحی: علیرضا تغابنی
اجرا: شرکت جهدسازان
نظارت: مهندسین مشاور سازآب شرق

پاورپوینت درباره فرسایش و انواع آن

سید محمد میرعالی بازدید : 41 دوشنبه 02 مرداد 1396 : 16:42 نظرات ()
پاورپوینت درباره فرسایش و انواع آن

پاورپوینت فرسایش ،در حجم 35 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.


بخشی از متن:
فرسایش فرایند نابودی تدریجی رویهٔ یک ماده‌است. فرسایش عبارت است از فرسودگی و از بین رفتگی مداوم خاک سطح زمین (انتقال یا حرکت آن از نقطه‌ای به نقطه دیگر در سطح زمین) توسط آب یا باد. فرسایش فرایندی است که طی آن ذرات خاک از بستر خود جدا شده و به کمک یک عامل انتقال دهنده به مکانی دیگر حمل میشوند.  به طور کلی کلمه فرسایش از دو جهت قابل بحث می‌باشد؛ معنی وسیع کلمه شامل فرسایش‌های آبی و بادی و یخچالی است و معنی خاص کلمه بدون در نظر گرفتن حالت‌های مشخص آن در مورد فرسایش در خاکهای کشاورزی می‌باشد.

پاورپوینت خلاصه کتاب عدالت اجتماعی شهر

پاورپوینت خلاصه کتاب عدالت اجتماعی شهر ،در حجم 13 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.


بخشی از متن:
معرفی کتاب:
کتاب عدالت اجتماعی شهر / نویسنده دیوید هاروی
مترجمان: فرخ حسامیان، محمدرضا حائری، بهروز منادی زاده
شرکت پردازش و برنامه ریزی شهری: 1376

مقاله ای در مورد آب های زیرزمینی

سید محمد میرعالی بازدید : 50 یکشنبه 01 مرداد 1396 : 21:58 نظرات ()
مقاله ای در مورد آب های زیرزمینی

آب های زیرزمینی

 

چکیده:

آلودگی آبهای زیر زمینی تقریباً ناشی از فعالیتهای انسان است. در مناطقی که تراکم جهت زیاد و انسان استفاده می کند از خشکی، آبهای زیر زمینی خیلی آسیب پذیرند. تقریباًهر عملی که موجب تغییرات شیمیایی با هدر رفتن آب باشد ممکن است روی محیط زیست تأثیر بگذارد. زمانی که آبهای  زیر زمینی آلوده شدند، از بین بردن آلودگی مشکل و هزینه زیادی دارد. برای جلوگیری  از آلودگی، باید بفهمیم که چگونه آبهای سطحی و زیرزمینی با هم در ارتباط اند. آبهای سطحی و زیر زمینی به طور مستقیم با هم ارتباط دارند. در صورت وجود یک منبع سالم در مجاورت یک منبع آلوده، احتمال آلودگی آب بسیار زیاد است که منجر به آلودگی آبهای زیر زمینی می شود.

پاورپوینت معماری فولدینگ

سید محمد میرعالی بازدید : 37 یکشنبه 01 مرداد 1396 : 21:56 نظرات ()
پاورپوینت معماری فولدینگ

اورپوینت معماری فولدینگ

 

پاورپوینت معماری فولدینگ دارای 53 اسلاید می باشد.به طور کامل مکتب فولدینگ راشرح می دهد،ریشه فلسفه فولدینگ را بیان می کند.معماران مطرح به همراه آثارشان را به همراه مبانی نظری به طور کامل توضیح می دهد.

فلسفه فولدینگ نخستین بار توسط فیلسوف فرانسوی ژیل دوز مطرح شد.او نیز مانند دریدا جزو پساساختارگراها بود که مکتب مدرن را زیر سوال برد.

مقاله ای درباره بتن پرلیت

سید محمد میرعالی بازدید : 37 یکشنبه 01 مرداد 1396 : 21:54 نظرات ()
مقاله ای درباره بتن پرلیت

بتن پرلیت

 

چکیده:

پرلیت منبسط, پرلیت

Expanded perlit, perlit

پرلیت منبسط كه به اختصار پرلیت گفته میشودماده( عایق ) دانه ای سبك است كه معمولا" از سنگ طبیعی آتشفشانی منبسط شده در اثر حرارت ساخته میشودتاتشكیل ساختار سلولی دهد..(استاندارد ملی 8084 بند 4-7)

پرلیت نوعی سنگ آتش فشانی با تركیب اسیدی تا حد وسط است كه درمحیط آب ویا مرطوب تشكیل میشود.پرلیت دارای بافت شیشه ای است وبه سبب همراه داشتن آب اشكال كروی درآن ایجاد شده است .میزان آب هراه با پرلیت درحدود 2تا 5 درصد است.

مقاله ای در مورد بتن بازیافتی

سید محمد میرعالی بازدید : 37 یکشنبه 01 مرداد 1396 : 21:52 نظرات ()
مقاله ای در مورد بتن بازیافتی

بتن بازیافتی

 

چکیده:

امروزه استفاده از بتن های بازیافتی به یكی از مهم ترین مسائل تبدیل شده است و اقتصاد توجه زیادی به استفاده از بتن با دانه بندی بازیافتی (RAC) دارد.

تخمین زده شده است كه نزدیك به 150 میلیون تن قلوه سنگ برای شن و ماسه بتن سالیانه در ایالات متحده تولید می شود و به مصرف می رسد. حال اگر این حجم بالای مصالح سنگی می توانست از مصالح گذشته بازیافت شود دیگر معادن شن و ماسه به سرعت رو به كاهش نمی رفت. بنابراین استفاده از بتن سازه های فرسوده جهت ساختن بتن با دانه بندی بازیافتی شاید نتوان كه به طور كامل در نگه داشتن ذخایر و منابع طبیعی كمك كند ولی می تواند از هدررفتن یك حجم بزرگی از این منابع خدادادی كمك كند. همچنین استفاده از بتنهای RAC به تخریب نشدن محیط زیست نیز كمك بزرگی خواهد كرد.

مقاله ای درباره بازار وكیل شیراز

سید محمد میرعالی بازدید : 37 یکشنبه 01 مرداد 1396 : 21:49 نظرات ()
مقاله ای درباره بازار وكیل شیراز

بازار وكیل شیراز

 

چکیده:

بازار نو (شیراز)

این بازار از جانب دروازه اصفهان و در امتداد بازار وكیل ساخته شده و بانی آن میرزا یوسف اشرفی مازندرانی – از وزرای شیراز – است كه به سال 1229 هـ.ق از منصب خود بركنار گردید. این بازار در ابتدا به «بازار میرزایوسفی» شهرت داشت ولی از اواخر دورة قاجار به جهت جدیدالاحداث بودن آن به بازار نو معروف شد.

بازار وكیل (شیراز)

تعداد صفحات : 159

تبلیغات
محل تبلیغات شما
درباره ما
مرکز جامع پاورپوینت های فنی و مهندسی در میهن پاورپوینت
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 3175
  • کل نظرات : 1
  • 0